Rajdy, Wyścigi, Szybkie samochody… informacje

wyścigówki

Krówki – najczęściej sprzedające się słodycze świata

Czy wiesz że z cukierkami typu krówki związanych jest wiele ciekawych faktów? Czy zdajesz sobie sprawę, że żadne inne cukierki reklamowe nie są zamawiane w tak wielkiej ilości, jak właśnie krówki? Jeżeli chcesz się dowiedzieć nieznanych faktów o tych mlecznych i bardzo słodkich cukierkach, koniecznie pozostań z nami. Przygotowaliśmy dla ciebie krótki, ale treściwy przewodnik. Dzięki niemu krówki reklamowe przestaną być dla ciebie tajemnicą.

Największe krówki na świecie – kilka lat temu w Polsce wyprodukowane zostały największe krówki reklamowe na świecie. Wymiary pojedynczego cukierka wynosiły 50 cm długości, 30 cm wysokości i 30 cm głębokości. Jeden taki cukierek ważył ponad 5 kilogramów. Na taką niecodzienną formę promocji zdecydowała się pewna firma z Poznania, chcąca się wyróżnić na lokalnym rynku. Wraz z produkcją tej fenomenalnej krówki reklamowej, odbywało się bicie rekordu Guinessa – oczywiście zakończone sukcesem. Do tego momentu nikomu jeszcze nie udało się pobić tego wyniku. Rekordowa wielka krówka została podzielona na 1000 kawałków, które następnie trafiły w ręce osób, przyglądających się ręcznemu lepieniu krówki. Z uwagi na wielkość, niemożliwe bowiem było wykorzystanie typowych, przemysłowych form cukierniczych.

Krówki reklamowe o różnych smakach – pewna firma ze śląska, za namową swoich klientów, postanowiła wprowadzić do oferty kilka nieznanych smaków krówek. Obok klasycznych smaków mlecznych, pojawiły się więc takie propozycjie jak truskawkowe krówki reklamowe, krówki o smaku toffi, a także cukierki krówki o posmaku mięty. Cukierki zaczęły cieszyć się tak wielką popularnością, że firma postanowiła wprowadzić je również do regularnej produkcji i sprzedaży detalicznej. Początkowo sklepy niechętnie podchodziły do tego produktu, obawiając się znikomego zainteresowania ze strony konsumentów. Jednak oryginalne krówki szybko wzbudziły dużą ciekawość i zaczęły sprzedawać się w tak wielkich ilościach, że firma nie mogła nadążyć z ich dalszą produkcją. Trwa to aż do dziś. Na rynku regularnie pojawiają się krówki o nowych smakach, które za każdym razem stają się hitem wśród wszystkich konsumentów.

Firma cukiernicza wypracowała w ten sposób swoją własą markę i stała się rozpoznawalna również poza granicami kraju. Obecnie produkowane przez nią krówki reklamowe mają 40% udział w całym polskim rynku krówek. Jest to rzecz niespotykana, której nie udało się osiągnąć żadnej innej firmie cukierniczej. Czy komuś uda się pobić ten wynik? Trudno na ten moment to stwierdzić.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *