Pomoc Drogowa Na Autostradzie A1

Wrzesień już rozkręcił się na dobre – rok szkolny także. Uczniowie będą pewnie korzystać już z pomocy naukowych. Ich rodzice – często kierowcy z pomocy drogowych. Jednak uwaga! Nie wszystkie pomoce są równie skuteczne i równie legalne tak jak autolaweta na autostradzie. Nawet najlepsza nawigacja, najlepsze sposoby na radary nie zastąpią kierowcom zdrowego rozsądku i sprytu. Oto krótki przegląd możliwości jakie daje im myśl techniczna.

Pomoce drogowe to szeroka grupa przedmiotów i rozwiązań, które mogą ułatwić kierowcy życie. Zaliczyć możemy do nich zarówno gadżety umilające podróż, jak i mapy czy elektroniczne nawigacje. Czy każdy kierowca musi je mieć? Nie musi – warto wybrać te pomoce, które przyniosą nam najwięcej korzyści i nie wprowadzą zamętu.

pomoc drogowa a1 a2 Stryków

Kto pokieruje Cię do celu?

W gąszczu dróg, ulic i uliczek bywa ciężko – i nie chodzi tylko o korki, ale samo dotarcie do celu. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji w których musimy dojechać do miejsca w którym wcześniej nie byliśmy. Podczas wakacji czy w sprawach służbowych dotarcie w obce dla nas miejsce może przysporzyć sporo stresu. Chyba, że skorzystamy z pomocników. Kiedyś praktycznie każdy kierowca posiadał w aucie mapę samochodową dziś papierowe mapy wypierają powoli nawigacje. Istnieje wiele ich typów i rodzajów, poszczególne modele różnią się też między sobą ceną i funkcjonalnościami. Najlepsza nawigacja dla Ciebie? To zależy czego szukasz.

Możesz zdecydować się na dosyć drogie, ale zaawansowanie technicznie modele przyczepiane w pojeździe. Jeśli nie lubisz wydawać pieniędzy to rozwiązaniem mogą być aplikacje na smartfony. Niektóre z nich są dostępne za darmo – a dodatkowo ostrzegają o fotoradarach czy patrolach policji. Proste i praktyczne – a co ważniejsze skuteczne i sprawdzone przez wielu zmotoryzowanych.

Pomoce bywają zgubne

Skoro o fotoradarach mowa – trzeba być ostrożnym, bowiem niektóre pomoce drogowe, czy patenty na mandaty są nielegalne lub po prostu śmiesznie. Już chyba nikt nie wierzy, że płyta CD czy DVD zawieszona na lusterku ochroni nas przed zrobieniem pamiątkowego zdjęcia. Zakrywanie tablic rejestracyjnych może skończyć się wlepieniem kolejnego mandatu. Jeszcze gorzej jeżeli kto zacznie aktywność korzystać z antyradarów – grożą za to kary a sam sprzęt jest drogi.

Kto odczuwa potrzebę wzbogacenia samochodu o jakiś sprzęt lepiej zainwestuje gotówkę kupując odświeżacz powietrza czy dobry odtwarzacz płyt. Samochód będzie nie tylko pięknie pachniał ale i zapewni nam przyjemniejszą jazdę. Inną pomocą drogową mogą być dodatkowe lusterka – dotyczy to zwłaszcza początkujących kierowców jak i tych, którzy posiadają duże samochody albo mają po prostu problem z wykonywaniem bardziej skomplikowanych manewrów. Skuteczna pomoc to bezpieczna i satysfakcjonująca podróż.